scorecardresearch

midyatkenttv

141 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Mardin’in Midyat ilçesinde İkindi namazı sonrası Gümüşçüler Telkari Çarşısı bulvarında, vatandaşlara aşure ikramında bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, bin kişiye aşure dağıttı.

Midyat Emniyet Müdürü Serdar Yurdagül, vatandaşlara aşure ikramında bulunduğu programda, vatandaşlar Emniyet Müdürlüğüne ve Polislere teşekkür etti.

Midyat’ta ilk defa yapılan etkinlikte Emniyet Müdürü Serdar Yurdagül, gazetecilere yaptığı açıklamada, muharrem ayının Midyat’ta birlik, beraberlik, huzur ve barışa vesile olmasını dileyerek, şöyle konuştu:

“Midyat Emniyet Müdürü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından böyle bir faaliyet yapılması planlandı. Böyle Muharrem Ayı gibi farklı kesimlerin değerlerin öne çıktığı bazı günlerimiz var. Bu günlerde gerçekten kardeş olduğumuzu, toplumumuzdaki farklılıkların zenginlik olduğu, toplumumuzdaki farklılıkların asıl zenginliğimiz olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Bu faaliyetle buna örnek vermek istedik.”dedi.

Bu uygulamanın Midyat’ta ilk defa gördüğünü belirten Ömer Akman ise , “Polisle vatandaşın el ele olması açısından çok faydalı bir uygulama. İnşallah her sene Muharrem aylarında da aynı uygulama olur. Polis ile el ele beraber, ben inanıyorum ki çözüm sürecine de katkısı olacak. Bunun devamını dilerim” dedi. Selahattin Erol:
Etiketler